Hodiny na náměstí Svobody budí emoce

Brno - Většina Brňanů cestujících dnes do centra města nemluvila v tramvajích a trolejbusech o ničem jiném. Nové hodiny se staly tématem konverzace lidí všech věkových i sociálních skupin. „Dvanáct milionů za hodiny, které neukazují čas“, zní téměř unisono v brněnských ulicích i v internetových diskusích. Těch, komu se nový brněnský orloj líbí, je minimum.

Nadšený novou podobou brněnského náměstí Svobody není ani starosta městské části Brno-střed Libor Šťástka (ODS). „Kdyby to bylo na nás, asi bychom lépe zvážili podobu, co má na náměstí být. Je škoda, že s náměstím se nepracuje jako s celkem, ale vždy se tam nahodile něco umístí, toto je pak výsledek,“ posteskl si starosta Šťástka.

Lidé jen těžko dokáží rozlišit, kolik je ve skutečnosti hodin. A problémy s určením času měl při natáčení i sám autor návrhu hodin Oldřich Rujbr.

Video Architekt Oldřich Rujbr popisuje jak zjistit čas
video

Architekt Oldřich Rujbr popisuje jak zjistit čas

Architekt Oldřich Rujbr popisuje jak zjistit čas

Starosta městské části Brno-střed Libor Šťástka o nových hodinách

Primátor Brna Roman Onderka o hodinách

Svůj recept, jak určit správný čas, dnes přidal i brněnský primátor Roman Onderka (ČSSD). Podle něj mají Brňané možnost podívat se na své náramkové hodinky nebo na čas v mobilním telefonu.

/*json*/{"map":{"lat":49.195138540007,"lng":16.609268188477,"zoom":17,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":49.194633735954,"lng":16.608667373657,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/