V Brně vykolejily dvě cisterny. Havaroval kvůli nim osobní vlak

Brno - Včera pozdě večer vykolejily v Brně-Maloměřicích dvě drážní cisterny a jeden další přepravní vagon. Cisterny se převrátily na bok a poškodily dva sloupy trakčního vedení. Do nich pak následně narazil osobní vlak, v němž cestovali lidé. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění. V neděli dopoledne začalo odstraňování následků. „Na místě pracují dva jeřáby,“ uvedl v deset hodin ráno mluvčí drážní inspekce Martin Drápal.

/*json*/{"map":{"lat":49.170032320335,"lng":16.629180908203,"zoom":10,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/

Škoda se odhaduje na 3,5 milionu korun. Podle prvních výsledků vyšetřování mohla za nehodu pravděpodobně prasklá výhybka. To mělo za následek „rozdvojení“ vlaku. Lokomotiva jela po jedné koleji a cisterny a další náklad, který táhla, vyrazila podle Drápala na druhou.

Video NO COMMENT: odstraňování následků nehody na železnici
video

NO COMMENT: odstraňování následků nehody na železnici

NO COMMENT: odstraňování následků nehody na železnici

Reportáž Michala Šebely

Neštěstí se stalo přibližně čtvrt hodiny po 22. hodině. Těžké vykolejené cisterny, které se převrátily na bok a při tom zlikvidovaly vše kolem sebe, zabrzdily také osobní vlak, ve kterém cestovali lidé ve směru z Vranovic do Tišnova. Naštěstí se při nárazu nikomu nic nestalo. Nebyl zraněn ani žádný ze zaměstnanců drah.

Hasiči zasahovali podle informací operačního důstojníka u tří vykolejených vagonů. Nehoda omezí až do večerních hodin dopravu osobních vlaků i mezinárodních rychlíků.

Provoz na trati je veden po vedlejších kolejích. Následky nehody se budou podle drah likvidovat do večera.