Trh nezávislé módy s oblečením a šperky přilákal stovky lidí

Brno - Úderem páteční 14. hodiny se otevřely dveře Stadionu na brněnské Kounicově ulici, kde celý víkend probíhá trh nezávislé módy a šperků. Mladí návrháři a designéři se sejdou už potřetí na jednom místě, aby svoji tvorbu představili veřejnost. Factory Fashion Market kromě prodeje nabídne i módní přehlídky vystavovatelů a kadeřnickou show, o hudbu se postará dvojice dýdžejů Peter Pea a W.Dj. Trh má jedinou vadu na kráse. „Zásadně sem chodím s málo penězi, jinak bych tu byla schopná utratit bez mrknutí oka i tři tisíce,“ smála se jedna z návštěvnic Vladislava Krajčová. A další milovníci nezávislé módy souhlasili.

Téměř šedesátka mladých tvůrců náušnic, náramků, broží, ale i třeba šatů se sešla v Brně už potřetí, mnozí se sem kvůli skvělé atmosféře stále vrací. „V Praze je podobných akcí příliš mnoho a lidé o ně nemají takový zájem. Na Factory Fashion Market jsem přijela podruhé, na každém je vidět nadšení a zájem lidí je velký,“ uvedla módní návrhářka Jana Thalová. Módní přehlídku její značka Yana Thal odměnili návštěvníci nadšenými ovacemi.

Kolekce představila Janiny šaty a korzety. „Každé období mě inspiruje jinak. Jinými materiály, barvami nebo střihy,“ uvedla Jana Thalová. Šaty, které návrhářka představuje na videu, jsou velmi variabilní a kombinují turecké kalhoty se zavinovací sukní.

Video Jana Thalová představuje šaty, které uvedla na páteční přehlídce
video

Jana Thalová představuje šaty, které uvedla na páteční přehlídce

Jana Thalová představuje šaty, které uvedla na páteční přehlídce

NO COMMENT: Páteční atmosféra Factory Fashion Market č.3

"Páteční zahájení přilákalo několik stovek lidí, ale i o víkendu je na co se těšit. Na pódiu se vystřídá kulinářské duo Kokino s kadeřnickou show studia LoveLock a taneční představení Uf…oni skupiny Bardo," popsala program organizátorka z obchůdku LoveMusic Kateřina Pletichová.

Originální kabelky z gramofonových desek
Originální kabelky z gramofonových desek
Více fotek
  • Originální kabelky z gramofonových desek autor: ČT Brno, zdroj: ČT Brno http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/24/2336/233584.jpg
  • Módní přehlídka Yany Thal autor: ČT Brno, zdroj: ČT Brno http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/24/2336/233587.jpg