Náhlé změny náladu ve Veselí nepoznamenaly

Veselí nad Moravou – Možná až příliš rušný byl začátek letní přípravy slováckých házenkářek. U týmu totiž náhle skončil trenér Peter Sabadka, kterého za několik dní následovala brankářská legenda Lenka Černá. Ta je zároveň Sabadkovou asistentkou u slovenské reprezentace.

Oficiální vysvětlení odchodu dvou důležitých článků úspěšného týmu na první pohled nijak senzační není. Lenka Černá nesouhlasila s návrhem nové smlouvy, podle které ji klub nechtěl uvolňovat právě na slovenské reprezentační srazy. Peter Sabadka zase nebyl spokojen se změnami v kádru.

Video Rozhovor s majitelkou klubu Ivanou Břečkovou
video

Rozhovor s majitelkou klubu Ivanou Břečkovou

Tou největší byl příchod Heleny Štěrbové ze Zlína. Reprezentační spojka a nedávná akademická mistryně světa totiž ve Veselí už před dvěma lety působila a tehdejší rozchod údajně neproběhl k oboustranné spokojenosti. Sabadka měl mít vedení za zlé, že s ním nebyl návrat hráčky dostatečně konzultován. Vedení klubu si ale za příchodem Štěrbové stojí. „Chtěli jsme kvalitní hráčku na post spojky a je pro nás důležité, že takovou jsme v Heleně získali,“ řekla majitelka klubu Ivana Břečková.

Video Rozhovor s Helenou Štěrbovou
video

Rozhovor s Helenou Štěrbovou

Spolu se Štěrbovou přichází ze Zlína i další hráčka s reprezentačními zkušenostmi, křídelnice Kristýna Salčáková. Darinu Zvoničovou by v brankářské dvojici měla prozatím doplňovat Dagmar Vyhlídalová také ze Zlína. Atmosféře v družstvu náhlé změny podle samotných hráček nijak neuškodily. „Nové holky tady určitě vítáme, týmu mohou prospět. Samozřejmě očekáváme, že uspořádají i nějakou párty jako zápisné, třeba grilování,“ žertovala kapitánka panenek Tereza Chmelařová.

Video Rozhovor s kapitánkou Terezou Chmelařovou
video

Rozhovor s kapitánkou Terezou Chmelařovou

Salčáková by měla nahradit odcházející střelkyni Lucii Súkenníkovou, která z kádru loňského vicemistra republiky a vítěze interligy odešla do slovenské Šaly. Novým trenérem byl jmenován Jozef Hanták, jenž působil i u mužů Karviné.