Na olomouckých kurtech zvítězila Španělka Torro-Florová

Olomouc - 4. ročník tenisového ITS CUPu v Olomouci vyhrála Španělka Torro-Florová. Navázala tak na svou šňůru čtyř vítězných turnajů kategorie ITF v řadě. 144. hráčka světa vyřadila z turnaje o 100 000 dolarů postupně všechny favoritky včetně české Barbory Záhlavové-Strýcové.

Podle trenérů bude dvacetiletá Španělka brzy ve stovce nejlepších tenistek světa. Pomůže jí k tomu i 140 bodů, které si na své konto připsala po olomouckém turnaji. Své soupeřky z kurtů doslova smetla. Ve finále se Torro-Florová utkala s druhou nasazenou hráčkou turnaje Alexandrou Cadantuovou z Rumunska. Ta chtěla soupeřce oplatit nedávnou porážku z Bukurešti. V první sadě uhrála 84. hráčka světa, pouze dvě hry. Ve druhém setu se zlepšila jen o jeden game. Nakonec tak prohrála 6:2 a 6:3. „Bylo to pro mě velmi důležité, protože už to bylo mé šesté finale v řadě a chtěla jsem ho vyhrát,“ svěřila se vítězka. ITS CUP patřil Španělsku i ve čtyřhře. Triumf získala krajanka Torro-Florové, Ines Ferrerová-Suarezová po boku Nizozemky Hogenkampové.

Reportáž Moniky Bezuchové (zdroj: ČT24)