Třinec porazil v přípravě Košice 4:2

S novým trenérem a mnoha obměnami  v kádru jdou do nové sezóny hokejisté Třince. Včera se oceláři v domácí Werk aréně poprvé po letní pauze představili divákům, když změřili své síly s druhým týmem loňského ročníku slovenské extraligy HC Košice.

Třinečtí Oceláři nasadili do utkání několik letních posil. Největší ohlas u fanoušků si vysloužil navrátilec z ruského Chabarovska útočník Martin Růžička a hala skandovala jméno i bývalého pardubického zlého muže Daniela Rákose. Turek chtěl vyzkoušet hlavní opory týmu a tak třinečtí střídali pouze tři útoky oproti čtyřem košickým a především v první třetině svým soupeřům domácí nestíhali. Výsledkem bylo, že po gólech dvojčat Hunových, přičemž ten druhý z hole Richarda Huny přišel v košickém oslabení devět vteřin před první sirénou, prohrávali domácí 0:2.

K obratu ve skóre i poměru sil na ledě došlo až ve třetí třetině, kdy se začali prosazovat i nové posily. Na vyrovnávací trefu Václava Varadi, přihrával Martin Růžička, který před dvěma lety táhl oceláře k historickému titulu.

Na 3:2 pro Třinec zvyšoval Tomáš Klimenta, čtvrtý zásah si připsal nováček v třineckém dresu Daniel Rákos, který stanovil konečné skóre na 4:2 pro domácí. Oceláři tak v první herní prověrce potěšili 1200 diváků, kteří v parném létě přišli povzbudit do rozpálené Werk Arény své ledové muže.

Video Reportáž Davida Knebela
video

Reportáž Davida Knebela