Tiskovka z tiskovky

Od soboty 3. srpna natáčí režisér Robert Sedláček v Ostravě novou televizní detektivku Ženy,které nenávidí muže. Zatím máme za sebou dvě vraždy, ale scénář jich předepisuje ještě mnohem víc.

Profil sériové vražedkyně představili novinářům na tiskové konferenci kriminalisté, které hrají Jiří Langmajer a Simona Babčáková. K natáčení tohoto obrazu jsme pozvali skutečné novináře z redakcí regionálních deníků i studenty oboru mediální komunikace. Jejich reakce svědčí o tom, že nafilmovaná tiskovka se v ničem neliší od toho, co znají z těch skutečných.  V přestávkách  natáčení využili svého času k rozhovorům s herci a tvůrci, aby je posléze uplatnili ve svých médiích.

Jiří Langmajer nám řekl, že jeho nejoblíbenějším hercem v detektivkách je Belmondo. Ovšem jeho postava detektiva Davida Vlka je tak trochu z jiného těsta a pochopitelně i z jiné doby. Nevíří kolem sebe s nezkrotným temperamentem a drzostí, má v sobě víc sarkasmu i soukromých zklamání, má i dva parťáky, s nimiž to taky není vždycky snadné (Norbert Lichý a Martin Stránský).

Režisér Robert Sedláček říká, že detektivky vlastně nemá rád a práci na tomto filmu vnímá jako výzvu: „Natáčení je pro mne příležitostí vyzkoušet si poprvé právě tento žánr. Myslím ale, že v našem případě přece jen nejde o čistou kriminálku, v níž se děj od začátku do konce točí jen kolem vyšetřování zločinu. Hodně se zabýváme psychologií jednotlivých postav, neboť každá z nich v sobě nese stopu svých soukromých příběhů, ve kterých nic není jednoznačné:“

Ženy, které nenávidí muže
Ženy, které nenávidí muže
Více fotek
  • Ženy, které nenávidí muže zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/39/3848/384732.jpg
  • Ženy, které nenávidí muže zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/39/3848/384733.jpg
  • Ženy, které nenávidí muže zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/39/3848/384725.jpg
  • Ženy, které nenávidí muže zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/39/3848/384724.jpg

Ženy, které nenávidí muže natáčíme do 19. srpna 2012. V kulisách Ostravy se filmaři budou pohybovat na místech drsných (OSTRAMO), běžně  známých  z  všedního života (centrum na ulicích Dvořákova a  Pobialova) i  v místech, kam patří život na hraně se zákonem ( ulice Stodolní).  Jakkoliv jde o příběh, ve kterém často teče krev, vy, kteří se v nejbližších dnech potkáte s filmaři, se o svou bezpečnost bát nemusíte.