Nádvoří Špilberku rozezněly slavné rockové skladby

Brno – Netradiční rockový koncert završil na Špilberku letošní ročník Mezinárodního hudebního festivalu Špilberk 2012. Metropolitní symfonický orchestr odehrál skladby od Vivaldiho či Mozarta. Na programu byly ale i rockové legendy jako Santana, Led Zeppelin, Pink Floyd či Rolling Stones. Známé písně odzpíval vítěz televizní talentové soutěže Jiří Zonyga.

„Upravili jsme například Vivaldiho Čtvero ročních období či Figarovu svatbu. Zatím máme ale stále dostatek věcí v záloze pro další roky,“ řekl dirigent Ariell Sharon. Jeho snem je představit divákům v rockové podobě například Bolero či Noc na Lysé hoře.

Hlavní hvězda večera, zpěvák Jiří Zonyga, se výběru skladeb neúčastnil. „Já bych se rád podílel, ale vždy dostanu přiděleno, co budu zpívat. Vesměs je to ale repertoár, který bych vybral i já,“ dodal Zonyga. Pochvaloval si i spolupráci s Metropolitním symfonickým orchestrem. „Jsem rád, že si mě po roční pauze pozvali zpět. Zpívat s takovou sílou za zády mě vždy ohromně nabije,“ řekl Zonyga.

Video Skladby rockových legend na Špilberku
video

Skladby rockových legend na Špilberku

Rockový koncert završil třídenní festival, který se na velkém nádvoří brněnského hradu uskutečnil už potřinácté. První večer byl věnovaný velikánům české klasické hudby – Bedřichu Smetanovi a Antonínu Dvořákovi. Následující večer otevřela spíše jazzová skladba od George Gershwina. V sólovém partu se publiku představil i klavírní virtuos Karel Košárek.