Policie i státní zastupitelství na případ uvalily striktní informační embargo.„V této chvíli vám nemohu obvinění potvrdit ani vyvrátit. Jde o velmi citlivou kauzu, vyšetřování zdaleka není u konce,“ uvedla zlínská policejní mluvčí Jana Macalíková. České televizi se přesto podařilo získat několik podrobností.
Obviněná žena v krizovém centru pro děti pracovala mnoho let. O jejích výchovných praktikách se poprvé zmínily děti na škole v přírodě a vedení centra na ženu okamžitě podalo hlášení policii. K dispozici má i dosvědčující materiál na videu, ze kterého je zřejmé, že žena děti například velmi necitlivě tahala za vlasy. Pro vyšetřovatele bylo video tak jasným důkazem, že ženu ihned obvinili z týrání.
Podle informací, které České televizi potvrdila zlínská radní pro zdravotnictví Hana Příleská (ČSSD), už žena s dětmi nepracuje. "Podala výpověď, tudíž už není v kontaktu s dětmi.
Jsme si jisti, že kontrolní mechanismy fungují, protože se na to přišlo hned v počátku," uvedla radní.

Vyjádření zástupce zřizovatele centra, radní Hany Příleské (ČSSD)
„Jestli lze těmto věcem předcházet, nelze takto přesně říci, protože se jednalo o selhání jedince, nikoliv o selhání systému,“ míní Příleská.
Zaměstnavatel vychovatelky se k případu odmítl vyjadřovat, dokud neskončí jeho vyšetřování.

Dětské centrum Zlín je nestátní zdravotnické zařízení, jeho zřizovatelem je Zlínský kraj. Jedná se o takzvané krizové centrum - poskytuje zdravotní, výchovnou, psychologickou a sociální péči dětem a jejich rodinám. Jeho součástí je i denní školka určená pro děti se zdravotním znevýhodněním, dětský domov s kapacitou 19 míst pro děti od jednoho roku do tří let a šesti místy pro svěřence od tří do deseti let. Určen je pro děti s nařízenou ústavní výchovou, se zdravotním postižením nebo z rodin v tíživé životní situaci. Mnohé z dětí umístěných v centru už dříve týrání zažily.