Újezd u Černé Hory má nové vedení

Újezd - V Újezdu u Černé Hory se dnes poprvé sešlo nové zastupitelstvo, aby složilo slib a zvolilo si nového starostu. V čele obce nově stane Alice Šuhájková (nez.), místostarostkou se stala Klára Pluskalová (nez.). Lidé v Újezdu před měsícem volili kromě krajských i obecní zastupitele. To byl důvod, proč celá jižní Morava musela čekat na kompletní výsledky krajských voleb o několik hodin déle než ostatní regiony.

V obci se rozpadlo zastupitelstvo letos na jaře. Důvodem byly mimo jiné i spory o mateřskou školu. Ta v obci fungovala do 90. let a později byla pro nepotřebnost zrušena. V současné době ale v obci opět přibylo dětí a místní lidé poslední dva roky volají po znovuobnovení mateřinky. Podle Újezdských jim předchozí vedení obce nechtělo vyjít vstříc, obyvatelé proto nakonec museli spolu s volbami do krajských zastupitelstev rozhodnout i o novém vedení obce.

Pětice nově zvolených zastupitelů dnes na ustavujícím zasedání složila slib a zvolila nové vedení obce. Starostkou se stala Alice Šuhájková (nez.), místostarostkou Klára Pluskalová (nez.).

Nejdelší sčítání letošních krajských voleb

Kolem sobotních osmé hodiny večer 13. října měly být všechny hlasy z krajských voleb na jižní Moravě sečteny. S jedinou výjimkou, kterou byl Újezd u Černé Hory. Tamní obyvatelé si zároveň volili i obecní zastupitelstvo. „Protože tyto volby budou končit až v sobotu ve 22 hodin, bude celkový zápis o výsledku krajských voleb podepsán až někdy po půlnoci ze soboty na neděli,“ vysvětlila tehdy vedoucí správního oddělení jihomoravského krajského úřadu Eva Sychrová. Na výsledky z Újezdu tak čekal celý Jihomoravský kraj.