Moravské nemocnice chystají dobrovolnický program

Nemocnice Šternberk, Prostějov a Přerov chystají pro dlouhodobě hospitalizované pacienty novinku, která jim má zpříjemnit pobyt v nemocnici. Pro svůj chystaný projekt hledají dobrovolníky, které baví práce s lidmi a mají chuť a čas pomáhat.

Cílem dobrovolnické služby v nemocnici je zlepšovat psychosociální podmínky pacientů. Jde o to, že dlouhodobý pobyt v nemocničním zařízení může být pro někoho stresující záležitostí, což se odráží i v samotném léčebném procesu. I pacient potřebuje komunikovat, být v kontaktu s dalšími lidmi, i on chce vědět, co se mimo zdi nemocnice děje. A k tomu má dopomoct právě projekt, který chystají v moravských nemocnicích.

Léčebna dlouhodobě nemocných
Léčebna dlouhodobě nemocných

„Dobrovolnická spolupráce by se měla rozběhnout od nového roku. Hlavní náplní práce bude zpříjemnění volného času pacientů různými formami – čtení knih a novin, povídání si s pacienty, hraní stolních her, doprovod na krátké procházky apod.“, upřesňuje Hana Szotkowská, tisková mluvčí holdingu Agel.

Objekt přerovské nemocnice
Objekt přerovské nemocnice

Dobrovolníkem může být každý, komu je víc než 18 let, má čistý trestní rejstřík a chce tuto činnost vykonávat ve svém volném čase a bez nároku na finanční odměnu. Účast v projektu není podmíněna povinným týdenním počtem návštěv či hodin.