Nový altán ve Frýdku - Místku bude připomínat kobru a stát jako dva rodinné domy

Frýdek-Místek - Nový altán za bezmála sedm milionů korun vyroste v jednom z parků ve Frýdku-Místku. Stavbu, která bude připomínat žlutou kobru, kritizuje opoziční ODS. Podle ní město pokračuje ve zbytečném utrácení a cenu altánu přirovnává k luxusnímu rodinnému domu. Před třemi lety Frýdek-Místek utratil téměř dva a půl milionů korun za rekonstrukci altánu na opačné straně města.

Někomu připomíná kobru, jiný v něm vidí žlutého rejnoka. Nový altán, který nahradí starý ve frýdeckomísteckých sadech Svobody na sídlišti Slezská, budí emoce ještě před začátkem stavby. Opozice na radnici ve Frýdku-Místku kritizuje především cenu. Stavba vyjde na téměř šest milionů a osm set tisíc korun. „Dnes to vypadá tak, že budeme stavět altány za cenu dvou rodinných domů, zdá se mi, že v poslední době je na frýdeckomístecké radnici všechno možné,“ kritizuje předseda ODS Frýdek-Místek Petr Konůpka.

„Cena odpovídá. Je dána tím, že jsme měli obavy, aby nedocházelo k ničení a z toho důvodu bude vyroben ze speciálního sklolaminátu,“ reaguje náměstek primátora Frýdku-Místku Michal Pobucký / ČSSD /. Na novém altánu, který nahradí ten stávající, začnou stavbaři pracovat v březnu příštího roku, o tři měsíce později by měl začít sloužit lidem.

Další, podobný altán v jiném frýdeckomísteckém parku prošel rekonstrukcí už před třemi lety. Oprava betonové desky se sklepem, osmi sloupů se střechou a okolní dlažby, laviček a odpadkových košů, přišla město na dva miliony a tři sta tisíc korun. „Problém je, že rada města žádným způsobem neprojednává tyto záměry ani se zastupiteli ani s odbornými komisemi,“ myslí si Petr Konůpka / ODS. Stavba nového atypického žlutého altánu je součástí skoro čtyřicetimilionového projektu, který má zlepšit vzhled sídliště. Úpravami projde především park, jehož doménou má nový altán být. Přibudou nová dětská hřiště a šedesát parkovacích míst, včetně cyklostezky. Většinu peněz čerpá město z fondů Evropské unie.

Video Reportáž Jiřího Loučky
video

Reportáž Jiřího Loučky