Havířovští volejbalisté porazili Ústí nad Labem 3:1

Havířov - Volejbalová extraliga mužů pokračovala sedmým kolem, v nemž se dařilo týmům z našeho regionu. Ostrava vyhrála na půdě Aera Odolena Voda 3:2 a je aktuálně na sedmém místě tabulky. Na pátou příčku poskočil Havířov, který doma porazil Ústí nad Labem 3:1.

Havířovští si v prvním setu vypracovali hned v úvodu lehký náskok, který se jim dařilo držet po celou dobu, a vcelku v poklidu si došli pro vítězství v poměru 25:19. Podobný obrázek měla i sada druhá. V ní domácí svému soupeři odskočili až na pětibodový rozdíl a došli si k dalšímu dílčímu úspěchu v podobě výhry 25:21. Dlouho to vypadalo, že poslední Ústí Havířov ničím nezaskočí. Domácí ve třetím setu vedli už 22:18 a někteří diváci už oblékali své kabáty, aby se vydali promrzlými ulicemi na cestu domů. Jenže na podání se postavil Miroslav Mooz a hosté uhráli sérii sedmi vítězných míčů, díky čemuž ovládli třetí set v poměru 25:22. Ve čtvrtém setu se oba soupeři přetahovali ve vedení. Havířov ale přeci jen potvrdil roli favorita a poslední celek tabulky z Ústí nakonec porazil 25:23 a celkově 3:1 na sety.