Volejbalisté pokořili lídra z Liberce a jsou stále čtvrtí

Brno - Mimořádně cenný skalp ukořistili v osmém kole extraligy volejbalisté Brna. Po pětisetové bitvě dokázali udolat dosud neporažený Liberec, který tak sesadili z prvního místa tabulky. Brno dál pokračuje v sympatických výkonech.

Liberec do Brna přicestoval neporažen a pouze se čtyřmi ztracenými sety v sedmi kolech. Odvahu mělo Severočechům dodat i vítězství nad mistrem z Českých Budějovic, kterého v posledním kole přetlačili 3:2. Favorit zápasu byl proto jasný.

Jenže taky Brnu se v letošní sezóně zatím daří, a i ve vzájemném zápase proti Liberci prokázali svěřenci trenéra Malána, že s brněnskou sílou letos musí počítat každý favorit. Už první set získalo Brno nejtěsnějším rozdílem 22:20.

Liberec ukázal, že mu první příčka dosud patřila právem, ve druhém setu zabral a zvítězil 21:16. Brno ale cítilo šanci a třetí set dokázalo opět těsně urvat pro sebe. Protože i na tento úder dokázal Liberec odpovědět, rozhodnout musel zkrácený pátý set.

V něm větší hlad po vítězství ukázalo Brno, Liberci nedovolilo zápas otočit a zvítězilo 15:10. Dukla tak první místo v extralize přepustila Příbrami. Třetí jsou zatím České Budějovice a brněnský tým se drží hned za trojicí favoritů.  Zatím tak plní předsezonní cíl, kterým bylo umístění v první pětce.