Na zámečku ve Vrbně pod Pradědem se hrála čertovská pohádka

Do Vrbna pod Pradědem se vrátil tradiční vánoční jarmark. Ten se v sobotu 8. prosince konal na místním Zámečku Grohmann. Pestrý program letošní akce Vánoce na zámečku pro širokou veřejnost pořádal Spolek Přátelé Vrbenska, Město Vrbno pod Pradědem a Zámeček Grohmann. Po celou sobotu si v zámeckém areálu každý z návštěvníků opravdu přišel na své. Stánky byly plné předvánočních dekorací a dárků. Nechyběly ani pravé zabijačkové hody spojené s prodejem jitrnic, ovaru a dalších uzenářských specialit na vánoční stůl. Jídlo doplnil i zámecký punč.

Pro děti kouzelné Vánoce

Dopolední program probíhal pod taktovkou studentů ze Sportovního gymnázia ve Vrbně pod Pradědem. Ti si pro veřejnost připravili živý betlém, pohádky a soutěže. Na akci měli i svůj dobročinný stánek.

„Výtěžek z prodeje vánočních věcí použijeme na dobročinné účely. Koupíme dětem v Africe veselou kozu, oslíka s povozem nebo třeba sešity a tužky,“ prozradil jeden z mladých studentů.

Odpoledne přítomné děti bavili dlouhonozí andělé z Cirkusu trochu jinak a Divadelní společnost Arcus z Vítkova si připravila čertovskou pohádku, dětské soutěže a čertovo kolo. Celodenní akci doplnila pekelná místnost anebo vánoční dílna s tradicemi - krájení jablíček, lití olova a psaní dopisu Ježíškovi. Restauraci na Zámečku Grohmann zaplnili příznivci hudebních skupin Modulor a Škrpál. Vyvrcholení Vánoc na zámečku přišlo s úderem 17. hodiny, kdy se rozsvítil vánoční strom. Před ním pak zazpívala mladá zpěvačka Kristýna Postulková. Předvánoční čas v závěru nakonec zpestřil různobarevný ohňostroj.

Radek Vráblík, Vrbno pod Pradědem; Foto - František Paštěka

/*json*/{"map":{"lat":50.078294547389,"lng":17.366638183594,"zoom":10,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":50.132903770867,"lng":17.407836914062,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/