Brňanky proti Györu dosáhly na druhou letošní výhru

Brno – Druhé vítězství v tomto ročníku Euroligy si připsaly basketbalistky IMOSu Brno. V osmém kole porazily Uni Györ 86:61, a opustily tak poslední příčku ve skupině A. Maďarskému soupeři oplatily i s úroky dvoubodovou porážku z prvního vzájemného zápasu z úvodu sezóny.

Signál k útočnému pojetí Brňanek dala hned v úvodu úspěšnou tříbodovou střelou Pecková. Soupeř zpočátku těžil z výškové převahy, ale domácí tým byl mnohem přesnější ve střelbě ze střední vzdálenosti, a hlavně z tříbodového prostoru. Naopak v bezprostřední blízkosti v úvodní čtvrthodině často české vicemistryně neproměňovaly ani vyložené příležitosti.

Jihomoravanky získaly náskok 15:8, ale právě místy zoufalou koncovkou a střeleckým výpadkem nabídly soupeřkám po první čtvrtině možnost srovnat. Maďarky z rychlých protiútoků otočily na chvíli průběh zápasu a ve 13. minutě získaly poprvé a naposledy v utkání tříbodový náskok (23:20). Do přestávky ale zpřesnily domácí basketbalistky koncovku a úspěšné tříbodové střely Vlkové a Horákové dopomohly k poločasovému vedení 41:30.

Po změně stran už hráčky Györu nedokázaly čelit náporu brněnského týmu. Maďarky se trápily v obraně, která nestačila na pohyblivou hru Brna. Trenér Bobrovský poprvé v sezóně zařadil na chvíli do hry reprezentantku Hanušovou, která je po operaci kolene, a v závěru dal větší prostor ke hře pivotce Šujanové i teprve šestnáctileté Křivánkové. Závěr zápasu dohrály Brňanky v klidu a vítězstvím se nabudily na předvánoční večírek, na který po utkání vyrazily s vedením klubu a příznivci.

BK IMOS Brno - Uni Györ 86:61 (17:17, 41:30, 70:46)

Nejvíce bodů: Abdiová 22, Pecková 15, Ohldeová a Vlková po 10 - Nagyová-Bujdosóvá 14, Kublinová 13, Raksányiová 9. Rozhodčí: Schmidt (Něm.), Ponomarenko (Ukr.), Perlič (Chorv.). Fauly: 19:21. Trestné hody: 15/13 - 25/16. Trojky: 9:3. Diváci: 600.