Přežil tragédii a přemýšlí, co dál

Frenštát pod Radhoštěm - O tři oběti tragédie ve Frenštátě pod Radhoštěm stále pečuje Fakultní nemocnice v Ostravě. Manželský pár z přízemí zničeného domu je mimo bezprostřední ohrožení života. Z popálenin se ale budou léčit ještě dlouho. Lépe je na tom Jiří Tříska, který bydlel v prvním patře. Dnes nemocnici opustil. Další týdny se bude zotavovat v rehabilitačním centru v Čeladné.   

 

Jiřího Třísku 15 dní lékaři udržovali v umělém spánku. Zhubnul15 kilogramů. Přesto, že od tragédie ve Frenštátě pod Radhoštěm uplynul už téměř měsíc, má události hrůzného rána stále před očima. 

„Pacient utrpěl při výbuchu a požáru jednak závažnou otravu oxidem uhelnatým, která si vyžádala neodkladnou léčbu v hyperbalické komoře a současně utrpěl i popáleniny dýchacích cest, takže se jednalo o velmi závažné poranění ohrožující život“, uvedla Hana Klosová, primářka Popáleninového centra, Fakultní nemocnice Ostrava.

Skutečnost, že rok před neštěstím prováděl v bytě rekonstrukci za dvě stě tisíc korun, není pro pana Třísku důležitá. Váží si toho, že vůbec přežil. Dozvídá se také o vlně solidarity, která se zvedla po celé zemi. „Slyšel jsem, ale to je těžké. Životy lidem nikdo nevrátí, hlavně dětem. To je nejhorší z toho, co se stalo“, komentoval informaci Jiří Tříska.

Teď už začíná myslet i na budoucnost. Jedno ví jistě. V panelovém domě se sousedy už nikdy žít nebude. Chce se raději pustit do stavby rodinného domku.

Čeká ho několik týdnů v rehabilitačním centru v Čeladné. Pak bude se svou partnerkou bydlet jeden rok v rodinném domku svých známých.