Přežil tragédii a přemýšlí, co dál

Frenštát pod Radhoštěm - O tři oběti tragédie ve Frenštátě pod Radhoštěm stále pečuje Fakultní nemocnice v Ostravě. Manželský pár z přízemí zničeného domu je mimo bezprostřední ohrožení života. Z popálenin se ale budou léčit ještě dlouho. Lépe je na tom Jiří Tříska, který bydlel v prvním patře. Dnes nemocnici opustil. Další týdny se bude zotavovat v rehabilitačním centru v Čeladné.   

 

Jiřího Třísku 15 dní lékaři udržovali v umělém spánku. Zhubnul15 kilogramů. Přesto, že od tragédie ve Frenštátě pod Radhoštěm uplynul už téměř měsíc, má události hrůzného rána stále před očima. 

Video Reportáž Drahomíry Račákové
video

Reportáž Drahomíry Račákové

„Pacient utrpěl při výbuchu a požáru jednak závažnou otravu oxidem uhelnatým, která si vyžádala neodkladnou léčbu v hyperbalické komoře a současně utrpěl i popáleniny dýchacích cest, takže se jednalo o velmi závažné poranění ohrožující život“, uvedla Hana Klosová, primářka Popáleninového centra, Fakultní nemocnice Ostrava.

Skutečnost, že rok před neštěstím prováděl v bytě rekonstrukci za dvě stě tisíc korun, není pro pana Třísku důležitá. Váží si toho, že vůbec přežil. Dozvídá se také o vlně solidarity, která se zvedla po celé zemi. „Slyšel jsem, ale to je těžké. Životy lidem nikdo nevrátí, hlavně dětem. To je nejhorší z toho, co se stalo“, komentoval informaci Jiří Tříska.

Teď už začíná myslet i na budoucnost. Jedno ví jistě. V panelovém domě se sousedy už nikdy žít nebude. Chce se raději pustit do stavby rodinného domku.

Čeká ho několik týdnů v rehabilitačním centru v Čeladné. Pak bude se svou partnerkou bydlet jeden rok v rodinném domku svých známých.