Olomouc čeká nápor fanoušků Baníku

Olomouc - Jinak poklidnou Olomouc dnes čekají policejní manévry. Do města dorazí kvůli fotbalovému zápasu Sigmy s Baníkem podle odhadů až dva tisíce příznivců Ostravy. Policie zápas vyhodnotila jako rizikový a tomu budou odpovídat i bezpečnostní opatření ve městě. Na pořádek v ulicích bude dohlížet na tři sta policistů.

Kvůli devadesáti minutám se celé dva týdny připravovali policisté na dnešní fotbalový zápas Sigmy Olomouc s Baníkem Ostrava. Po špatných zkušenostech z minulých let nechce policie nic podcenit. „Do akce budou zapojeny jak policisté z obvodních oddělení hlídkové služby, tak z pořádkové jednotky. Posílení budou o psovody a policisty na koních,“ upřesnil Josef Bednařík, mluvčí Policie ČR Olomouc. Ze vzduchu pak bude na fanoušky dohlížet vrtulník. 

Video Reportáž Martina Laštůvky
video

Reportáž Martina Laštůvky

Kvůli zápasu posílily České dráhy jeden z vlaků, který fanoušky do Olomouce přiveze. Pod dohledem policistů půjdou příznivci Baníku z nádraží přímo na Andrův stadion. 

Informováni o bezpečnostních rizicích byli také provozovatelé restauračních zařízení a obchodů.

Sektor pro hostující fanoušky zůstane dnes prázdný. Pro příznivce Baníku bude vyhrazena severní tribuna, kam se vejdou necelé čtyři tisíce diváků.

O utkání mají fanoušci Baníku velký zájem a vstupenky, které jim vedení Sigmy původně vyčlenilo, nestačily.

Na zápas, který začíná ve čtvrt na devět večer, posílila Sigma výrazně pořadatelskou službu. Pokud by i tak byly problémy, může na stadionu zasáhnout policie.