Soutěžní přehlídka amatérských divadel začíná ve čtvrtek

Ostrava - Jedenáctý ročník přehlídky amatérských činoherních souborů hrajících pro děti bude hostit ve dnech 11. a 12. dubna Dům farnosti na Vřesinské ulici v Ostravě-Porubě. Přehlídku s názvem Dospělí dětem pořádá Divadelní společnost Jitřenka pod záštitou městského obvodu Poruba.

Divákům se představí divadelní soubory z Ostravy, Bruntálu a Krnova. Nejmenší děti se mohou těšit například na pohádku Sůl nad zlato či Pohádku o zvířátkách, pro starší děti jsou připravena představení Tajemství zapomenutého nástupiště nebo Hra s Donem Quijotem.

Soutěžní přehlídka se koná pod záštitou místostarosty městského obvodu Poruba Jana Dekického. V odborné porotě zasednou publicista, novinář a divadelní kritik Ladislav Vrchovský, pedagožka Hana Cisovská a herec a muzikant Vladislav Georgiev.

Přehlídka amatérských divadel patří do kategorie těch postupových, a tak porota bude mít možnost doporučit některou z inscenací na celostátní přehlídku – 32. ročník Rakovnické Popelky, která se uskuteční 6. až 10. listopadu.

Rakovnická Popelka je koncipována jako celostátní soutěžní přehlídka amatérských divadelních souborů dospělých s inscenacemi pro děti a mládež a současně jako dílna divadla pro děti a mládež. Posláním přehlídky je umožnit setkání tvůrčích osobností a divadelních souborů, prezentaci a konfrontaci výsledků jejich práce, zprostředkovávat poznání a inspiraci ve výše vymezené divadelní oblasti.