Zlín a okolí žijí dnešním finále. Vystaven byl i Prezidentský pohár

Zlín - Ačkoli hokejové finále ještě nezačalo, zlínští fanoušci se již mohli vyfotit s pohárem. Šlo ale „pouze“ o Prezidentský pohár pro vítěze základní části extraligy. Vystaven byl dnes od tří do čtyř hodin v obřadní síni zlínské radnice. Tím vyvrcholily přípravy na finálovou sérii, která ve Zlíně startuje ve čtvrt na sedm. Zápas vysílá živě ČT Sport.

Na pohár vystavený kousek od své pracovny se přišel podívat i zlínský primátor Miroslav Adámek (TOP 09). Protože město Zlín má v klubu téměř poloviční podíl a primátor je zároveň prezidentem klubu, nebyl to pro něj první pohled na trofej. 

Adámek a ostatní hokejoví funkcionáři teď kromě samotných zápasů finálové série řeší i provozní záležitosti. A ač to tak na první pohled nemusí vypadat, když se klubu daří a postupuje vyřazovacím pavoukem dál, na financích se to bezprostředně projevuje spíše negativně. Finále totiž znamená náklady na hotely, cestování i prémie. Zvýšené výdaje pak musí vyvážit například příjem ze vstupného.

Video Téma hokejového zápasu v UvR
video

Téma hokejového zápasu v UvR

To proto, že Zlín se k hokejovému klubu chová jako k firmě. Hospodářský výsledek by tedy měl končit ziskem. „Co tak vím, je to trochu unikát. Kladno, Chomutov nebo Karlovy Vary musely do pokladny přidávat,“ popsal Adámek s tím, že na letošní prodlouženou sezonu bude ale muset město, stejně jako ostatní sponzoři, klubu ještě přispět.

Na finále se ale samozřejmě nepřipravují jen funkcionáři ve Zlíně, ale i fanoušci v okolí krajského města. Například děti v luhačovické základní škole. I když jindy odpoledne jsou třídy prázdné, dnes se učebna výtvarné výchovy proměnila v šatnu a hlavně malířskou dílnu plnou malých hokejových fandů. Každý kdo přišel musel nejdříve podstoupit bojové líčení na obličej. „Děti měly nápad a já jim pomohla s technickým zpracováním,“ popsala iniciativu malých fandů učitelka Irena Turzová.

Na finále je již od včerejška vyprodáno

Ačkoli se ceny lístků zvedly oproti základní části o sto procent (nejlevnější stání přišlo na dvě stě korun) je první finálový zápas již od včerejška vyprodán. Očekává se, že desítky až stovky míst budou na sedmitisícovém stadionu okupovat i fanoušci hostujících plzeňských Indiánů.

Právě kvůli příznivcům hostů je zápas považován za rizikový a v okolí stadionu se bude pohybovat více fanoušků, než je obvyklé. Na tribunách stadionu Luďka Čajky plánují domácí fanoušci již poněkolikáté rozvinout obří papírový transparent. Co na něm bude je do poslední chvíle tajemstvím.