AVÍZO: Noc na Karlštejně tento pátek přímo na Karlštejně, v sobotu v Berouně

V pátek 21. 6. se přímo na hradě Karlštejně bude (po 40 letech) hrát divadelní muzikál Noc na
Karlštejně. Půjde o benefiční představení, jehož výtěžek bude věnován na pomoc zatopeným památkovým objektům. Den nato, v sobotu 22. 6., bude Noc na Karlštejně k vidění v Berouně, na náměstí J. Barranda. Tentokrát se v hlavní roli císaře Karla IV. představí známý herec Václav Vydra.

Po čtyřiceti letech se na hrad Karlštejn vrátí známý muzikál Noc na Karlštejně. V
kulisách nejnavštěvovanějšího středočeského hradu, kde je představení doma, jej
sehrají profesionální herci spolu s poberounskými ochotníky jako benefiční představení v
pátek 21. června od 20.30 hodin. Výtěžek půjde na obnovu památek poničených nedávnými povodněmi.

V hlavních rolích se blýsknou Jan Rosák, Pavel Vítek, Jan Matěj Rak a další. Zahrají si i starostové poberounských obcí, senátor Jiří Oberfalzer, ministr zemědělství Petr Bendl či kastelán Křivoklátu Luděk Frencl. Spolu s herci a zpěváky vystoupí šermíři a metači ohně, chybět nebude ani koza či kůň. Hodinu před začátkem divadla bude návštěvníky bavit starorpažská kapela Třehusk.

Beroun pod hradbami (náměstí J. Barranda), sobota 22. 6. 2013, 20.30 hodin

Václav Vydra v titulní roli Karla IV. bude diváky bavit na náměstí J. Barranda v Berouně, kde bude Noc na Karlštejně k vidění v sobotu 22. června od 20.30 hodin.

Poberounští ochotníci i profesionálové Noc na Karlštejně uvádějí už osmé léto, dávno nejen u Berounky. Zájem o ni mají diváci po celé republice – letos se kromě Dobřichovic a Berouna bude hrát na zámku v Děčíně a na hradě Křivoklát.

Miloslav Frýdl, Berounsko.