Turnaj v Eastbourne skončil i pro Štěpánka, ve čtvrtfinále prohrál se Seppim

Eastbourne (Británie) - Generálka na Wimbledon po tenistkách Šafářové a Kvitové skončila i pro Radka Štěpánka. Český hráč podlehl ve svém utkání loňskému finalistovi Andreasi Seppimu 4:6 a 2:6 a s turnajem se rozloučil ve čtvrtfinále.

Čtyřiatřicetiletý Štěpánek nenavázal na den starou výhru nad turnajovou trojkou Philippem Kohlschreiberem z Německa. Ve svém prvním letošním čtvrtfinále nenašel na hru devětadvacetiletého Seppiho recept a po předchozích čtyřech úspěších s ním poprvé v kariéře prohrál.

Štěpánek nevyužil nadějný vstup do zápasu a ztratil vedení 3:0. Ve druhém setu ho už Seppi nepustil ani k jednomu brejkbolu, naopak český tenista opět dvakrát neudržel podání. V závěru při soupeřově servisu ještě odvrátil dva mečboly, ale při třetím po 73 minutách hry kapituloval.

Muži - čtvrtfinále: Seppi (7-It.) - Štěpánek (ČR) 6:4, 6:2, F. López (Šp.) - Verdasco (Šp.) 6:4, 7:6 (8:6), Dodig (Chorv.) - Fognini (8-It.) 6:3, 6:2, Simon (2-Fr.) - Tomic (Austr.) 7:6 (10:8), 6:3. Semifinálové dvojice: López - Dodig, Seppi - Simon.

Ženy - čtvrtfinále:Hamptonová (USA) - Šafářová (ČR) 3:6, 7:6 (7:1), 6:4, Vesninová (Rus.) - Li Na (2-Čína) 7:6 (7:4), 6:3, Wozniacká (5-Dán.) - Makarovová (Rus.) 4:6, 6:0, 6:3, Wickmayerová (Belg.) - Kirilenková (Rus.) 6:2, 1:6, 7:5. Semifinálové dvojice: Hamptonová - Wozniacká, Vesninová - Wickmayerová.

Čtyřhra - čtvrtfinále: Grönefeldová, Peschkeová (3-Něm./ČR) - Kalašnikovová, Rosolská (Gruz./Pol.) 6:4, 6:3, Pennettaová, Vesninová (4-It./Rus.) - Chan Hao-Ching, Šafářová (Tchaj-wan/ČR) 6:4, 6:1.