Billiard Club Bohumín kraloval Dunajskému poháru

Bohumín - V rozhodujícím utkání turnaje proti sobě nastoupili rakouský mistr Billard klub Neustadter a domácí Bohumín, kterému k celkovému vítězství stačila i remíza. K prvním duelům proti sobě nastoupili ve volné hře Miroslav Andrejovský a Manfred Schrafl, v jednobandu se pak popasovali Jan Musil a Andreas Reichner.

Andrejovský nedal svému soupeři téměř žádnou šanci, dopustil se pouze jednoho výraznějšího zaváhání. Schrafl však chyboval mnohem více a Bohumín si tak připsal první důležité vítězství.  Na druhém stole se naopak příliš nedařilo Janu Musilovi. Po celou dobu dotahoval náskok Reichnera, který vzápětí srovnal.

Video Reportáž Petra Hrčky
video

Reportáž Petra Hrčky

Rozhodnout o vítězi tak museli další dvě disciplíny – kádr a nejnáročnější trojband. Na obou stolech si od úvodních karambolů počínali lépe zástupci domácího klubu.

V kádru své dominantní postavení potvrzoval v duelu s Horstem Ederlem Milan Ráček a náskok hned od úvodu si vypracoval v trojbandu i Ivo Gazdoš, jehož vyzyvatelem byl Gerhard Straub. A právě Ivo Gazdoš ve čtyřicátém čtvrtém náběhu docílil kýženého padesátého bodu, čímž Bohumínu zajistil i vítězství v Dunajském poháru.