Peschkeová druhý titul na londýnské trávě ve čtyřhře nezíská

Londýn - Květa Peschkeová svou sbírku titulů o druhou trofej z wimbledonské čtyřhry nerozšíří. Poslední česká tenistka ve hře v All England Clubu ztroskotala v semifinále, v němž s německou partnerkou Annou-Lenou Grönefeldovou podlehly Ashleigh Bartyové a Casey Dellacquaové za hodinu a 19 minut 6:7, 2:6.

Australanky, které ve čtvrtfinále vyřadily druhé nasazené Češky Andreu Hlaváčkovou s Lucií Hradeckou, vstoupily do zápasu lépe a rychle se ujaly vedení 3:0. V závěru setu ale zaváhaly a rozhodla až vyrovnaná zkrácená hra. Ve druhé sadě nezvládly Peschkeová s Grönefeldovou koncovku, obě si prohrály podání a nabídly soupeřkám snadnou cestu k mečbolu.

Peschkeová vyhrála v roce 2011 Wimbledon se Slovinskou Katerinou Srebotnikovou, s níž se pak stala i světovou jedničkou deblového žebříčku.

Čtyřhra - semifinále:

Bartyová, Dellacquaová (12-Austr.) - Grönefeldová, Peschkeová (7-Něm./ČR) 7:6 (8:6), 6:2.

Juniorky - čtvrtfinále: Krejčíková, Siniaková (1-ČR) - Alvesová, Tomicová (Braz./Austr.) 6:4, 6:0.