Kvitová bude ladit kondici se Všetíčkem, kondičním trenérem Štěpánka

Praha - Tenistka Petra Kvitová bude mít nového kondičního trenéra. Po grandslamovém US Open začne s výhledem na novou sezonu pracovat na fyzičce s Markem Všetíčkem, který nahradí Slováka Kristiána Bajzu.

Předloňská wimbledonská vítězka uvedla prostřednictvím Tejkala z turnaje v americkém Carlsbadu, že se se Všetíčkem domluvila během léta. „S Kristiánem jsem se shodli na změně, a až se vrátím z USA po US Open, tak začneme s Markem dřít se zaměřením na následující sezonu,“ uvedla aktuálně sedmá hráčka světa.

„S Petrou jsme se domluvili a na podzim začneme spolupracovat,“ řekl Všetíček. „Na práci s hráčkou první světové desítky se těším, ale teď není víc, co bych k tomu řekl. Až budeme mít za sebou několik týdnů či měsíců, můžu říci více,“ dodal.

Třiadvacetiletá Kvitová, svěřenkyně trenéra Davida Kotyzy, dlouho spolupracovala se Slovákem Jozefem Ivankem. Za jeho angažmá prožila i životní sezonu 2011, ve které vyhrála Wimbledon i Turnaj mistryň, ale po loňském horším roce se rozešli. V zimě se připravovala s Bajzou, ale ten letos s hráčkou nejezdil skoro na žádné turnaje. Všetíček je dlouhodobým kondičním trenérem Radka Štěpánka a nadále jím bude.