Zíb měl po nárazu na mantinel otřes mozku, z nemocnice byl propuštěn

Třinec – Třinecký hokejový obránce Lukáš Zíb nebude mít na zápas s Chomutovem ty nejlepší vzpomínky. Dvanáct minut před koncem třetí třetiny zkusil riskantní kličku u mantinelu, zezadu ho atakoval domácí Marek Sikora a zkušený šestatřicetiletý zadák zůstal bezvládně ležet na ledě. Z incidentu vyvázl s otřesem mozku a byl už propuštěn do domácího ošetření. Přesná doba jeho léčení zatím nebyla stanovena.

Video Nešťastné zranění Lukáše Zíba v zápase Chomutov - Třinec
video

Nešťastné zranění Lukáše Zíba v zápase Chomutov - Třinec

Lékaři dnes třineckého hokejistu po důkladných vyšetřeních v chomutovské nemocnici pustili domů s vyloučením na vážnější zranění. Zíba odvezli z ledu na nosítkách. Zíb narazil obličejem na hranu mantinelu a po dopadu na led několik sekund ležel úplně bez hnutí. Střet mu bude několik dnů připomínat i tržná rána u levého oka.

„Podle propouštěcí zprávy z chomutovské nemocnice byla stanovena diagnóza otřes mozku. Lukáš Zíb už je na cestě do Třince, kde bude pokračovat jeho léčba v domácích podmínkách. Zatím je předčasné sdělovat, jak dlouho bude mimo hru, protože tento typ zranění bývá v délce léčby hodně individuální,“ řekl mluvčí Ocelářů Tomáš Želazko.

Zíb by nemusel scházet Třinci dlouho. Extraliga má nyní na programu devítidenní reprezentační přestávku a Oceláři sehrají další zápas se Spartou až příští středu.

Rozhodčí Martin Fraňo s Vladimírem Pešinou Sikoru za zákrok na Zíba vůbec netrestali. Slezský klub se zatím nerozhodl, zda bude pro chomutovského hokejistu žádat dodatečné potrestání. „V tuto chvíli je velmi pravděpodobné, že o prošetření situace a dodatečný postih pro chomutovského hráče žádat nebudeme,“ řekl Želazko.