Boleslav přehrála Jihlavu a navýšila náskok

Praha - Hokejisté Mladé Boleslavi zdolali ve šlágru 31. kola první ligy dosud druhou Jihlavu 2:0 a zvýraznili po páté výhře za sebou svůj náskok v čele tabulky. Bruslařský klub vládne druhé nejvyšší soutěži již o devět bodů před Olomoucí, která dnes vyhrála nad Berounem 2:1. Jihlavská Dukla klesla na třetí pozici o bod za Olomouc.

Mladá Boleslav se dostala do vedení nad Jihlavou ve 12. minutě díky gólu Vrbaty při dvojnásobné přesilovce a na začátku druhé třetiny Nouza zvýšil na 2:0. Čtvrté čisté konto v sezoně udržel brankář Valent. Dukla prohrála po sedmi vítězstvích za sebou.

Olomouc se dostala do dvoubrankového vedení díky trefám v přesilových hrách. V 15. minutě otevřel skóre Jaroměřský a ve 33. minutě zvýšil stou trefou Olomouce v sezoně Vodný. Na začátku třetí třetiny sice snížil Kubeš, ale pátou výhru v řadě si domácí už nenechali vzít. Beroun prohrál čtrnáctý z posledních 15 zápasů.

Domácí premiéra nevyšla novému trenérovi Českých Budějovic Petru Rosolovi, jehož svěřenci podlehli Litoměřicím 0:3. Motor tak nenavázal na týden starou výhru nad Šumperkem (5:2) a na sobotní vítězství už pod Rosolem v Kadani (1:0 po sam. nájezdech), které následovaly po předchozích pěti zápasech bez bodu. Litoměřice nasměroval i ke třetí výhře nad Českými Budějovicemi ve 34. minutě Míka, ve třetí třetině se ještě trefil Švagrovský a při power play do prázdné branky Čermák. Gólman Sedláček si připsal první nulu v sezoně.

Motor klesl na předposlední místo za Ústí nad Labem, které doma zdolalo Benátky nad Jizerou 3:2 v prodloužení. Slovan se dostal do vedení po polovině utkání díky přesilovkové trefě Alinče. Ve třetí třetině otočili stav Jech s Dlouhým, ale v 54. minutě vyrovnal v početní výhodě Loskot, posila z Mladé Boleslavi, a v čase 64:27 rozhodl Roubík.

Čtvrtý Havlíčkův Brod porazil Kadaň 7:3. Třemi body za dvě branky a jednu asistenci se na tom podíleli Polodna a Stach, tři asistence zaznamenal Maliník. Kadaň prohrála poosmé za sebou a získala v této černé sérii jen dva body.

Popáté v řadě nebodoval poslední Most, který podlehl doma Havířovu 2:5. Hosté naopak počtvrté za sebou naplno bodovali. V přímém souboji o sedmé místo Třebíč rozdrtila Šumperk 7:1. Čtyřmi body za dvě trefy a stejný počet asistencí se zaskvěl Laš.

Výsledky 31. kola 1. ligy:

Mladá Boleslav - Jihlava 2:0 (1:0, 1:0, 0:0) Branky: 12. Vrbata, 22. Nouza. Rozhodčí: Fraňo, Vampola - Černý, Musil. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 2 560.

České Budějovice - Litoměřice 0:3 (0:0, 0:1, 0:2) Branky: 34. Míka, 49. Švagrovský, 60. Čermák. Rozhodčí: Bejček - Gerát, Hynek. Vyloučení: 4:7. Bez využití: Diváci: 3 187.

Třebíč - Šumperk 7:1 (4:0, 2:0, 1:1) Branky: 4. a 16. Vondráček, 39. a 58. Laš, 6. Křivohlávek, 10. Čuřík, 25. Wasserbauer - 44. Haas. Rozhodčí: Trombík - Klein, Kotlík. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. Diváci: 1 160.

Olomouc - Beroun 2:1 (1:0, 1:0, 0:1) Branky: 15. Jaroměřský, 33. Vodný - 42. Kubeš. Rozhodčí: Hejduk - Guth, Rittich. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:0. Diváci: 935.

Ústí nad Labem - Benátky nad Jizerou 3:2 v prodl. (0:0, 1:0, 1:2 - 1:0) Branky: 31. Alinč, 54. Loskot, 65. Roubík - 43. Jech, 51. A. Dlouhý. Rozhodčí: Schmejkal, Škrobák - Jílek, Svobodová. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:0. Diváci: 539.

Most - Havířov 2:5 (0:1, 0:2, 2:2) Branky: 52. a 56. Písařík - 1. Sztefek, 32. Vosátko, 34. Klimíček, 45. Maruna, 53. Pechanec. Rozhodčí: Jílek - Rozlílek, Hynčica. Vyloučení: 7:4, navíc Volke (Most) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 285.

Havlíčkův Brod - Kadaň 7:3 (2:1, 5:1, 0:1) Branky: 3. a 27. Stach, 4. a 21. Polodna, 22. Vágner, 24. Rousek, 28. Havel - 4. Ton, 30. Opalek, 54. Mainer. Rozhodčí: Přikryl - Lukš, Novák. Vyloučení: 2:5. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 775.