Varaďa byl rád, že Turkovi návrat do Třince zhořkl

Třinec - Návrat do Třince chomutovskému hokejovému kouči Josefu Turkovi zhořkl. S týmem, který v minulé sezoně extraligy dovedl ke čtvrtému místu, prohrál gólem v oslabení 61 sekund před koncem 1:2. Jeho střelec Václav Varaďa mu navíc po utkání adresoval pár pichlavých invektiv.

Třetí gól v sezoně přinesl sedmatřicetiletému veteránovi Ocelářů velkou radost. Třinec jím vysvobodil v utrápeném souboji proti Chomutovu a připravil o body kouče, na nějž má pifku ze společného loňského působení v Třinci. „S trenérem Turkem jsme rozhodně nechtěli prohrát. Nezanechal tu kladnou stopu a jsme rádi, že jsme ho porazili,“ řekl Varaďa. Co konkrétně ho popudilo, nechtěl veřejně propírat.

Spekulovalo se, že k určitým třenicím došlo během play-off a semifinálové série se Zlínem, v jejímž závěru se Varaďa nedostal do sestavy a zápasy sledoval jen v civilu. Tehdy údajně ze zdravotních důvodů. „Ne všechno, co říkal v novinách, byla pravda. A my jsme nikdy nevystoupili s tím, že to byla lež, drželi jsme to v rámci kabiny a nedostalo se to ven. A nemluvím jenom za sebe, ale za celé mužstvo. Jsme hrozně všichni rádi, že jsme ho mohli porazit a ten návrat mu neusnadnili,“ řekl Varaďa.

Turek, který byl k velké nelibosti třineckých fanoušků po minulé sezoně propuštěn, netušil, kam Varaďova slova míří. „Nevím, o čem mluvil. Já jsem s ním problém neměl. Myslím, že to klapalo, když jsme se dostali až do první čtyřky. Jemu i dalším hráčům jako třeba Martinu Růžičkovi se pode mnou dařilo. Opravdu bych to neřešil a ani mě to nezajímá,“ řekl Turek.

Do Třince se vrátil po osmi měsících. A podle svých slov bez zvláštní motivace. „Prožil jsem tu pěkné období a rád na to budu vzpomínat. Pak jsem skončil, takový je už trenérský život. Já jsem rád, že mi dal Chomutov šanci a můžu trénovat v extralize,“ řekl Turek. Varaďa věří, že perně vydřená výhra nad posledním celkem tabulky po takovém průběhu mužstvo posílí. „Všem nám spadl kámen ze srdce, že jsme to dotáhli do vítězného konce. Možná to je takový zlomový bod, od kterého se odrazíme,“ řekl Varaďa.

Video Sestřih a ohlasy utkání Třinec - Chomutov
video

Sestřih a ohlasy utkání Třinec - Chomutov