AVÍZO: Divadelní představení „Když se zhasne“ ve Slané u Semil

Divadelní soubor Tyl Slaná uvede ve čtvrtek 26. prosince 2013 od 16:00 a 19:30 hod. v Kulturním domě ve Slané u Semil premiéru komedie "Když se zhasne". Ve hře účinkují Lucie Špicarová, Marek Ministr, Jana Bačová a Radek Šmíd, který se zároveň chopil režie. 

Zdroj: ČT24 Autor: Foto: Kateřina Peštová

Trevor a Nina jsou manželský pár z vyšší newyorské společnosti. On je prominentní gynekolog, ona majitelka a šéfkuchařka vyhlášené italské restaurace. Jejich manželství však nelze pokládat za ideální - vlastně je to hotové peklo na zemi, se kterým nelze jen tak skoncovat. Může za to předmanželská smlouva, jež je drsnější než pravidla amerického fotbalu: Ten z manželů, který podá návrh na rozvod, přijde o veškerý majetek, který tak automaticky připadne tomu druhému. Jsou Vánoce a Trevor s Ninou pořádají svůj tradiční vánoční večírek. Jedinými pozvanými hosty jsou Imelda a Artur - poněkud výstřední manželé a jejich jediní skuteční kamarádi. Imelda je věštkyně s vlastním televizním pořadem a Artur učí historii a dějiny USA na vysoké škole. Na první pohled by se tak mohlo zdát, že půjde o dost nudnou párty, jenže to by ona předmanželská smlouva nesměla obsahovat maličký dodatek: Ten z manželů, který prokáže tomu druhému nevěru, může požádat o rozvod a všechen majetek mu při tom zůstane. Vánoční večírek se tak promění v rozvodové bitevní pole, kde se bojuje zbraněmi nejtěžšího kalibru, a kde vítěz může být jen jeden…

Autoři této komedie - Michaela Doleželová a Roman Vencl - jsou absolventy činoherního herectví na Janáčkově akademii múzických umění v Brně. Divadelní hry píší společně od roku 2006, zpočátku psali pouze pro potřeby vlastní divadelní společnosti, ale v současné době jsou jejich texty poptávány různými divadly v České i Slovenské republice. 

Na fotografiei Kateřiny Peštové - zleva: Radek Šmíd (Trevor), Jana Bačová (Nina), Marek Ministr (Artur) a Lucie Špicarová (Imelda)

Radek Šmíd, Slaná