TÉMA

Subkultura

Goblin mode či „tiché odcházení“. Slova roku znamenají změny v práci, Česka se ale tolik netýkají
Goblin mode, gaslighting nebo permakrize jsou slovy minulého roku podle známých slovníků. Mají definovat osobní i politickou krizi současného světa, často s akcentem na měnící se návyky v pracovním životě. ČT24 oslovila experty na trendy i pracovní trh, aby okomentovali, zda se kultura práce skutečně tak dramaticky mění a co vůbec výběr některých slov vypovídá o současné společnosti. Opravdu dneska už nikdo nechce pracovat, jak řekla loni profesionální celebrita Kim Kardashianová?
1. 2. 2023|
30 let zpět: Střety anarchistů se skinheady před areálem pražského Výstaviště
Před areálem pražského Výstaviště se shromáždila asi osmdesátičlenná skupina mladých anarchistů, aby demonstrovala proti konání Všeobecné československé výstavy. Krátce nato však skupinu napadli přívrženci hnutí skinheads a došlo k ostré bitce. Policie, která se ke konfliktu dostala s velkým zpožděním, čelila kritice.Vraťte se každý den na chvíli o 30 let zpět a podívejte se, jaké okamžiky přinesl rok 1991.
30. 5. 2021|Archiv ČT
Létající ženy v sukních. Bolívijské wrestlerky se vrací do ringu
Zápasnická show zvaná wrestling je v latinskoamerických zemích velmi populární. V Bolívii se této převážně mužské zábavě začala před několika lety věnovat i skupina žen indiánského původu. Říkají si Létající Cholitas a získaly si velkou popularitu. Začátkem prosince se díky uvolnění protikoronavirových opatření mohly vrátit k zápasům.
12. 12. 2020|