TÉMA

Severozápad

Severozápad USA postihly záplavy

Záběry z dronu odhalily škody způsobené záplavami na severozápadě USA. Silná atmosférická řeka přinesla rozsáhlé deště, které způsobily, že se vodní toky vylily z břehů a způsobily velké škody. Řeka Snoqualmie ve státě Washington dosáhla u vodopádů Snoqualmie Falls nejvyššího průtoku za posledních deset let. Vzhledem k pokračujícímu dešti vydala Národní meteorologická služba varování, že voda bude ještě stoupat.
11. 12. 2025Aktualizováno11. 12. 2025|

Krajský soud v Ústí začne rozplétat kauzu ROP Severozápad. Proces s bývalými politiky a podnikateli začne v březnu

Krajský soud v Ústí nad Labem se 17. března začne zabývat kauzou Regionálního operačního programu Severozápad. Půjde tak o první veřejné zasedání, hlavní líčení bude naplánované později, potvrdila České televizi mluvčí tohoto soudu Veronika Suchoňová. Případ se týká rozdělování dotací z Evropské unie. Jde o jednu z nejrozsáhlejších kauz, kterou bude soud v Ústí řešit. Obviněno bylo 27 bývalých čelných politiků a podnikatelů z Ústeckého a Karlovarského kraje.
26. 1. 2021|

V kauze dotací ROP Severozápad padla obžaloba, čelit jí budou i dva bývalí hejtmani

Vrchní státní zastupitelství v Praze podalo v případu Regionálního operačního programu Severozápad obžalobu na sedmadvacet lidí ke Krajskému soudu v Ústí nad Labem. Viní je hlavně z ovlivňování rozdělování evropských dotací. Drtivá většina z obviněných byli podle obžaloby členové organizované zločinecké skupiny. Před soudem stanou politici včetně dvou bývalých hejtmanů, úředníci a vlivní podnikatelé. Zprávu jako první zveřejnil server Seznam Zprávy.
8. 6. 2020Aktualizováno8. 6. 2020|
Načítání...