Shořela mu chata, pak přežíval v divočině. Muže z Aljašky zachránili po třech týdnech

Na Aljašce zachránili muže, který po požáru své chaty přežil v divočině a mrazu více než tři týdny. S odvoláním na místní policii o případu informovala televize CNN. Muž přišel při požáru o většinu majetku i mobilní telefon, musel proto čekat, až ho objevil policejní vrtulník. 

Video Muž na Aljašce přežil 23 dnů v mrazivých teplotách
video

Muž na Aljašce přežil 23 dnů v mrazivých teplotách

Zdroj: EBU

Třicetiletý Tyson Steele, původem z amerického státu Utah, žil na samotě asi třicet kilometrů od nejbližší osady. Z hořící chaty a jejích trosek se mu podařilo zachránit nějaké konzervy a arašídové máslo. Před větrem a mrazem si postavil úkryt.

Muž při požáru přišel o většinu majetku i o mobilní telefon, ztratil ale i svého psa. „Jmenoval se Phil. Byl to nejlepší pes na světě,“ řekl Steele podle listu The Daily Mail.

Do sněhu Steele napsal velkými písmeny SOS. Nápisu si pak všimla posádka policejního vrtulníku, který přelétával poblíž. 

Steele řekl, že kdyby jej nezachránili, byl odhodlán se v příštích dnech vydat na nebezpečnou cestu nepřístupným terénem do civilizace. Díky posádce vrtulníku se ale zanedlouho mohl osprchovat a najíst se v řetězci rychlého občerstvení.

Teď plánuje, že se vrátí domů do Salt Lake City, kde žijí jeho příbuzní. „Mají psa,“ řekl policistům.