Kevin Spacey se nesmí přiblížit k chlapci, kterého údajně před lety osahával

Za velkého zájmu veřejnosti a médií předstoupil v americkém státě Massachusetts před soud herec Kevin Spacey obviněný ze sexuálního útoku na osmnáctiletého chlapce. Čin, kterého se podle obžaloby dopustil v červenci 2016, by dvojnásobného držitele Oscara mohl dostat za mříže až na pět let. Spacey se ke své údajné oběti nesmí přiblížit, další soudní stání se uskuteční v březnu.

Kevin Spacey před soudem
Zdroj: Reuters Autor: Nicole Harnishfeger

O případu informovala předloni v listopadu bývalá televizní moderátorka Heather Unruhová, protože hercovou údajnou obětí měl být její syn.

Mladíkovi, který v baru na ostrově Nantucket pomáhal v kuchyni, prý Spacey kupoval drinky, přestože pití alkoholu je v Massachusetts povoleno až od 21 let. Pak se začal chovat útočně a osahával ho.

Herec obvinění odmítá

Spacey provinění popírá, což potvrdil i během pondělního líčení. K soudu se původně nechtěl ani dostavit s odůvodněním, že jeho příchod jen povzbudí „negativní publicitu“ v médiích. Soud ale jeho žádost zamítl.

V předběžném řízení soud Spaceymu nařídil, aby se ke své údajné oběti ani k její rodině nepřibližoval. Další stání ohlásil na 4. března. Spacey není povinen se osobně dostavit, musí být ale v dosahu. Výsledek jednání herec odmítl komentovat.

Kauza osmnáctiletého chlapce je první z řady dalších, které devětapadesátiletého Spaceyho v nejbližší době čekají. Herce už v minulosti z obtěžování obvinilo více než třicet mužů.

Jako první jej v říjnu 2017 obvinil ze sexuálního obtěžování o dvanáct let mladší americký herec Anthony Rapp, kterého se prý pokusil svést před zhruba třemi desítkami let. Spaceymu bylo tehdy 26 a Rappovi 14. Spacey se Rappovi za své „nevhodné chování“ omluvil.