Podmořský korálový ráj kvůli potápěčům trpí, Izraelci ale našli recept k soužití

Mořští ekologové vyzývají k ochraně korálových útesů, které ohrožují potápěči. Těch profesionálních je na světě registrovaných přes šest milionů – těch, kteří si vystačí se šnorchlem, skoro dvojnásobek. V izraelském Ejlatu, kde natáčel zpravodaj ČT Jakub Szántó, se ovšem podařilo najít model soužití.

Video Události
video

Izrael učí potápěče, jak se správně chovat

Celkem 273 kilometrů izraelského pobřeží je světoznámým lákadlem pro potápěče ze Západu i Východu. Pod hladinou se prohánějí tropické ryby, mořské želvy a chobotnice, skrývají se tu ale i vraky z různých historických etap.

Na rozdíl od Mrtvého moře, kde je potápění skoro nemožné, se soustředí drtivá většina potápěčského zájmu na rudomořské pobřeží, u něhož leží nejseverněji položený korálový útes planety.

Jen do dvou ze tří izraelských moří každý rok přijede na půl milionu potápěčů z celého světa. Ochránci přírody varují, že tímto tempem se do dvaceti let nebude na co pod mořskou hladinou dívat. „Některé potápěčské lokality jsou malé a přitom se tam potápí hodně lidí. A to pak škodí korálům a plaší ryby,“ podotkl podvodní dokumentarista klubu Putzker Amir Weizman.

Kamera ČT odhalila, jak jsou místa – dříve plná ryb – skoro bez života. Ruku v ruce s ministerstvem životního prostředí proto potápěčský úřad zahájil protiúder. Klíčem bylo získat si potápěčské kluby.

„Je tu přes padesát potápěčských klubů, kterým udělujeme licence, a celkem 500 instruktorů. Přesto si korálové útesy vedou velmi dobře. I díky potápěčům, kteří jsou nejlepšími vyslanci oceánu,“ konstatoval ředitel Izraelského úřadu pro potápění Adam Konstantinovsky.

Před prvním ponorem v Izraeli absolvuje potápěč přednášku o ekologických pravidlech. Zákaz vstupu chrání nejkřehčí korály a vysoké pokuty odrazují před jejich poškozováním. „V posledních letech jsme také rozšířili potápěčské lokality. K přírodním útesům jsme přidali pár umělých, hlavně nově potopené vraky,“ upozornil Konstantinovsky.

Vedle aktivní spolupráce podmořských nadšenců byla klíčová i regulace lodní dopravy. Bez ní by naděje na uchování pestrobarevného světa ticha byla velmi malá.