Kvůli válečné bombě se v neděli uzavře brennerská dálnice

Řidičům jedoucím na dovolenou do Itálie může v neděli zkomplikovat cestu plánovaná uzavírka dálnice A22 na italské straně Brennerského průsmyku. Pyrotechnici tam budou dopoledne likvidovat dvě letecké bomby z druhé světové války, upozornil rakouský autoklub ÖAMTC.

Brenner
Zdroj: Reuters Autor: Dominic Ebenbichler

Policie uzavře dálnici mezi Sterzingem a Brixenem v neděli ráno v sedm hodin a řidiče na ni nepustí dřív než v 10:30. Ve stejnou dobu bude uzavřena i silnice nižší třídy, která vede podél dálnice, a nepojedou ani vlaky z Innsbrucku přes Brennerský průsmyk do Bolzana.

První letecká puma poblíž dálnice byla nalezena koncem května při stavbě vodovodu, před týdnem nalezli dělníci v její blízkosti druhou nálož. Každá z nich váží zhruba 900 kilogramů. Do oblasti je svrhly americké bombardéry při boji proti nacistickému Německu.

Uzavírka brennerské dálnice může ještě víc zkomplikovat cestu do Itálie o prvním prázdninovém víkendu. Už před jejím vyhlášením varoval ÖAMTC před tvorbou kolon na rakouské dálnici A13 z Innsbrucku do Brennerského průsmyku i na italské dálnici A22 z průsmyku dál na jih. Tato spojnice patří mezi hlavní silniční tahy ze střední Evropy do Itálie.