Kurdové zabili na jihu Turecka dalšího vojáka

Turečtí Kurdové na jihu Turecka zaútočili na vojenské stanoviště a těžce zranili jednoho vojáka, který později zemřel v nemocnici. Jde o další incident mezi tureckými Kurdy a vládními silami po pondělních útocích v Istanbulu a jižní provincii Şirnak, při nichž zahynulo devět lidí.

Turecké letectvo od pondělka zaútočilo na 17 stanovišť zakázané Strany kurdských pracujících (PKK) v jihoturecké provincii Hakkari.

Země zahájila v červenci kampaň proti radikálům z organizace Islámský stát (IS), a vstoupila tak do bojů v Sýrii. Zároveň však zahájila útoky na PKK a pozorovatelé tvrdí, že zapojení do bojů proti IS je jen zástěrka pro tažení proti Kurdům.

Během úterý měl přijet do Turecka na pracovní návštěvu íránský ministr zahraničí Mohammad Džavád Zaríf, avšak Ankara oznámila, že se cesta odkládá na zatím neurčený termín.

Ankara a Teherán zaujímají k syrskému konfliktu opačné postoje. Turecko od počátku kritizuje syrského prezidenta Bašára Asada a žádá jeho odstoupení, zatímco Írán je vedle Ruska hlavní Asadův spojenec.