Uprchlíci plující do Evropy přes Středozemní moře, ruské sankce, domácí špionážní skandál, stabilita eurozóny a havárie letadla Germanwings – všechna tato témata musí podle Forbesu řešit první dáma nejen německé politiky Angela Merkelová. Jak ale časopis jedním dechem dodává, příští rok se konají volby do úřadu amerického prezidenta a to by mohlo pro Merkelovou znamenat konec jejího kralování v čele žebříčku nejmocnějších žen. Vystřídat by ji totiž mohla eventuální prezidentka Clintonová.
Časopis sestavuje žebříček podle toho, nad jakými finančními zdroji mají dané ženy kontrolu. Forbes ale zohledňuje i vliv žen v daných oblastech, ve kterých působí, žebříček se mění také podle zájmu médií a obliby žen na komunitních sítích.
V první pětadvacítce světa najdeme vedle již zmíněných jmen také šéfku Mezinárodního měnového fondu Christine Lagardeovou (6.), současnou první dámu USA Michelle Obamovou (10.), mediální magnátku a moderátorku Oprah Winfreyovou (12.) nebo jihoamerické prezidentky Brazilku Dilmu Rousseffovou (7.) a Argentinku Cristinu Kirchnerovou (16.).
V první desítce je také několik vrcholových manažerek. Vedle již zmíněné páté Barraové je to na osmém místě výkonná ředitelka Facebooku Sheryl Sandbergová a v závěsu za ní výkonná ředitelka YouTube Susan Wojcická.
Nejmladší ženou je v žebříčku pětadvacetiletá zpěvačka Taylor Swiftová (64.). Tou nejstarší je pak královna Alžběta II., která je 41. nejmocnější ženou světa.