Za 40 let prý bude mít nadváhu každý dospělý Američan

Washington - Americké zdravotnické organizace, které každoročně zaznamenávají informace o tělesné hmotnosti lidí v USA jednohlasně tvrdí, že trend tloustnutí obyvatel Spojených států se jen tak nezastaví. Například v loňském roce obézních lidí a lidí s nadváhou přibylo v celkem 37 z 50 amerických států. Naopak těch, kteří mají kila navíc, v žádném ze států neubylo.

Podle vědců budou v roce 2015 podle nejnovějších studií trpět nadváhou celé tři čtvrtiny Američanů. Odborný časopis Obesity přitom přišel začátkem srpna s ještě více šokující zprávou, podle jeho odhadů bude mít za 40 let nadváhu každý dospělý Američan.

Už nyní nadváhou trpí až dvě třetiny amerických dospělých. Tlouštíků přitom přibývá nejen mezi dospělými, ale i mezi dětmi. Počet obézních dětí mladších pěti let se za posledních 20 let zdvojnásobil. Obézní je v současnosti každý pátý malý Američan.

Na světě v současnosti podle Světové zdravotnické organizace (WHO) žije 1,6 miliardy lidí trpících nadváhou a tento počet prý během následujícího desetiletí může stoupnout až o 40 procent.