V turecké nemocnici zůstává 23 zraněných turistů z ČR a Slovenska

Antalya (Turecko) – Třiadvacet lidí zůstává v nemocnici po úterní nehodě autobusu se 43 českými a slovenskými turisty v Turecku. Čtrnáct zraněných se lékaři chystají ve čtvrtek propustit, dalších šest bude muset v nemocnici zůstat ještě asi deset dní. Sedm lidí lékaři operovali, další dva na operaci čekají. Život žádného z hospitalizovaných ale není ohrožen a nikdo není v kritickém stavu. Zbývajících 20 ze 43 cestujících propustili lékaři po ošetření už v úterý, ti se hned poté vrátili do hotelu. České velvyslanectví počítá s tím, že turistům poskytne potřebnou pomoc.

Autobus se 43 klienty cestovní kanceláře FIRO-tour havaroval v úterý v horách asi 70 kilometrů od tureckého přímořského střediska Antalya. Při návratu z výletu dostal smyk na mokré vozovce a převrátil se na střechu. Přitom sjel ze srázu a zarazil se nejspíš o stromy.

Příčinu nehody vyšetřuje místní četnictvo, má zatím dvě vyšetřovací verze - chybu řidiče a špatný stav vozidla.

Video Reportáž Martnina Jonáše
video

Reportáž Martnina Jonáše

Reportáž Martnina Jonáše

2.9.2009, UD

Telefonát Kateřiny Moravcové

V Turecku havaroval autobus s českými turisty

Jak uvedla zastupující konzulka v Turecku Kateřina Moravcová, život žádného z turistů není ohrožen a nikdo z nich není v kritickém stavu. V nemocnici je 14 Čechů a 9 Slováků. Pacienti jsou s péčí místních lékařů spokojeni. Jejich převoz domů zajišťuje cestovní pojišťovna ve spolupráci s cestovní kanceláří, české velvyslanectví je nicméně v případě potřeby připraveno pomoci, podotkla Moravcová v rozhovoru pro ČT. Zatím není jasné, kolik je mezi turisty Čechů a kolik Slováků.

Na místo nehody dorazili nejen zaměstnanci české ambasády, ale také delegáti cestovní kanceláře, která zájezd organizovala. Během čtvrtka by měl do Turecka přiletět zvláštní zdravotnický tým z České republiky.

Turecká sanitka odváží raněné
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24