Většině lidí přežívajících v táboře podle soudu nejde o společnou výzvu s cílem oslovit veřejnost. Přístřešky, stany, pohovky, křesla, židle a další předměty rozmístěné v parčíku prý bezprostředně nepřispívají k vytváření společného mínění. Svoboda shromažďovací dále neopravňuje k libovolnému zabírání cizího majetku, uvedl soud.
Kolem tábora, jenž čítal posledních 40 aktivistů, policie nejdřív rozestavěla zásahové vozy a zátarasy. Policisté u aktivistů zjišťovali osobní údaje a vyzývali je prostřednictvím megafonu, aby prostor vyklidili. Mnoho obyvatel tábora odešlo a pořádkové síly začaly strhávat stany. Protestující nekladli odpor.
Pro finanční metropoli byl stanový tábor dlouho trnem v oku. Jeho obyvatele spojoval odpor proti kapitalismu a bankovnímu systému. Šlo o nejdelší a nejrozsáhlejší protestní akci svého druhu v Evropě. Už minulý týden přistoupily úřady k vyklizení protestního tábora v Düsseldorfu. I tam byli aktivisté od loňského října a své přístřešky opustili, aniž by kladli odpor.