Romney: Národ si vybral jiného vůdce

Boston - Republikán Mitt Romney volal Baracku Obamovi, uznal svou porážku a pogratuloval mu k vítězství. Na shromáždění v Bostonu pak republikán poděkoval své rodině, volebnímu týmu i Paulu Ryanovi, který byl kandidátem na viceprezidenta.

„Právě jsem volal prezidentovi Obamovi, abych mu pogratuloval k vítězství,“ oznámil na shromáždění v Bostonu Mitt Romney. Dodal, že věří, že prezident úspěšně povede v následujících letech Spojené státy. 

Republikán prohlásil, že není čas na rivalitu mezi stranami. „Naši politici by měli spolupracovat i přes své stranické rozdíly,“ řekl. „Amerika čelí velkým výzvám a já se modlím za to, aby byl prezident úspěšný ve vedení naší země,“ dodal. 

Mitt Romney:

„Tolik jsem si přál, tolik jsem si přál, abych naplnil vaše naděje a vedl zemi jiným směrem, ale národ si vybral jiného vůdce.“


Romney poděkoval své rodině za podporu. Uvedl, že kandidoval, aby vedl zemi jiným směrem. Dětem poděkoval, že se zúčastnily kampaně a o manželce Anne řekl, že by byla skvělá první dáma. Taktéž vzdal dík svému kandidátovi na viceprezidenta Paulu Ryanovi. 

Romney s uznáním porážky přitom docela otálel. Podle televize CNN do poslední chvíle doufal, že se nenaplní předpověď Obamova vítězství v Ohiu. Naděje se ale rozplynuly. Republikánský politik na svou stranu s výjimkou Indiany a Severní Karolíny zatím nezískal žádný ze států, v nichž dali voliči před čtyřmi lety přednost Obamovi.

Video Americké volby tématem Událostí
video

Americké volby tématem Událostí

Americké volby tématem Událostí

7.11.2012, UD

Mitt Romney uznal volební porážku