Letadlo v Bratislavě zabrzdilo nosem

Bratislava - Na letišti v Bratislavě havarovalo nákladní dopravní letadlo společnosti DHL. Při přistání mu selhal přední podvozek. Ke kolizi došlo až po dosedu na zem. Letadlo mělo převážet i radioaktivní náklad, mluvčí letiště ale popřela, že by hrozilo nebezpečí, a uvedla, že ze stroje žádné látky neunikly. Na místě jsou hasiči a záchranáři. Samotné letiště je v provozu.

Dnes brzo ráno havarovalo na bratislavském letišti M. R. Štefánika nákladní letadlo Airbus A300, které do Bratislavy přiletělo z Lipska. Letoun provozuje přepravní společnost DHL, selhal mu přední podvozek, při přistávání se totiž zavřel. Letadlo poté vybočilo z dráhy a přistálo na nose. Na palubě byli tři lidé, nikomu se nic nestalo. I když kolize nijak závažně letoun nepoškodila, i přesto je stroj nefunkční. 

Mluvčí letiště Dana Madunická popřela, že by byl náklad na palubě nebezpečný. „Informace o možném radioaktivním nákladu se nezakládají na pravdě. Palivo ani provozní kapaliny neunikly,“ říká pro SME Madunická. Letadlo převáželo běžné zásilky. 

Mezi přepravovaným materiálem byla ale i zdravotnická zařízení, která měla radioaktivní charakter. Slovenský ministr vnitra Robert Kaliňák pro televizi TA3 řekl: „Měla by to být standardní lékařská zařízení, která se používají v rentgenech nebo v jiných zařízeních, jež používají radioaktivní záření na diagnostiku.“ Vše bylo zabezpečené proti poškození.

Nehoda letadla na bratislavském letišti
Zdroj: TA3

Kapitán nehlásil před přistáním žádné problémy, incident se odehrál až po dosednutí na zem. Na místě zasahují hasiči, provoz letiště ovšem nehoda nijak neovlivnila. Všechny lety jsou odbavované podle letového řádu.

SME připomíná, že Airbusy A300 už problémy s vysouváním podvozku měly dříve. Naposledy se stal podobný incident v Saúdské Arábii, letadlo tady ve městě Jeddah taktéž nouzově přistálo na nose.

/*json*/{"map":{"lat":48.1684324843,"lng":17.211542129517,"zoom":14,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/
Video Telefonát Davida Miřejovského
video

Telefonát Davida Miřejovského