Bezdomovec boty od policisty schoval. Bál se v nich o život

New York - Opět bosý chodí po městě bezdomovec, který v polovině listopadu dostal boty od newyorského policisty. Strážníka Lawrence DePrima při činu vyfotografovala na náměstí Times Square jedna turistika a záhy se díky tomu stal internetovým hrdinou. Bezdomovec je mu sice vděčný, boty ale nepoužívá.

„Jsou schované,“ řekl listu o botách v hodnotě 100 dolarů, které mu DePrimo koupil, když se mu ve studeném počasí muže zželelo. „Mají velkou hodnotu. Mohl bych přijít o život,“ dodal bezdomovec.

Muž je na jednu stranu vděčný za pozornost, které se mu dostalo, zároveň jej ale znepokojuje. „Dali mě bez dovolení na YouTube i všudemožně jinde. Co z toho mám?“ uvedl. „Obletělo to svět. Chtěl bych si z toho koláče také ukousnout,“ dodal.

Bezdomovec si nepamatuje, že by jej někdo fotil. Na dar od policisty si ale vzpomíná. „Cením si toho, co udělal. Kéž by na světě bylo více lidí jako on,“ podotkl muž, který se prý do New Yorku dostal před deseti lety. Od té doby strávil většinu času na ulici. V minulosti sloužil v americké armádě.

Pětadvacetiletého DePrima dar bezdomovci proslavil v celých Spojených státech. Ve svém rozhlasovém pořadu mu poděkoval starosta města Michael Bloomberg. Policistu ocenil i šéf newyorské policie Raymond Kelly. O jeho názoru na to, že obdarovaný už je zase bosý, The New York Times neinformovaly.