Strauss-Kahn se dohodl s pokojskou na vyrovnání

New York – Spor bývalého šéfa Mezinárodního měnového fondu (MMF) Dominiqua Strausse-Kahna s pokojskou z newyorského hotelu je u konce. Strauss-Kahn se dohodl se ženou, která ho obvinila ze sexuálního napadení, na urovnání občanskoprávního sporu. Detaily dohody ovšem zůstanou důvěrné, oznámil soudce v New Yorku.

Skandál, který stál Strausse-Kahna křeslo šéfa MMF a který zhatil jeho ambice na politickou kariéru, definitivně ukončilo vyrovnání. Pokojská Nafissatou Diallová přitom tvrdila, že ji Strauss-Kahn loni v květnu v newyorském hotelu přinutil k sexu. Americká prokuratura ale Strausse-Kahna ani neobžalovala. 

Exšéf MMF nicméně čelil ještě sporu o odškodné, které pokojská požadovala. Soudce Douglas McKeon dnes oznámil, že se obě strany dohodly na ukončení sporu. Nicméně podrobnosti urovnání, včetně jakékoli částky, kterou by mohl Strauss-Kahn vyplatit, nebudou zveřejněny.

V posledních týdnech se objevily ve francouzských médiích spekulace, že Strauss-Kahn přistoupil na odškodné ve výši šesti milionů dolarů. Jeho advokát William Taylor to popřel jako „naprostý nesmysl“.

Video Reportáž Petry Flanderkové
video

Reportáž Petry Flanderkové

Reportáž Petry Flanderkové

11.12.2012, UD

Strauss-Kahn se dohodl s pokojskou na vyrovnání

Soudce McKeon také oznámil, že byla urovnána i žaloba Diallové proti bulvárnímu listu New York Post, který napsal, že pokojská byla i prostitutka.

Strauss-Kahn naopak Diallovou zažaloval za pomluvu a žádal odškodné milion dolarů. Připustil, že celý incident byl morálním selháním, ale tvrdil, že šlo o pohlavní styk na základě oboustranného souhlasu.

Strausse-Kahna čeká ještě bitva na druhé straně Atlantiku. Ve Francii ho viní ze zneužití společenského postavení a napomáhání kuplířství. Soud má rozhodnout příští týden.