Drama v řecké věznici skončilo. Albánský vrah se vzdal a propustil rukojmí

Atény - Albánský vrah, který v řecké věznici zajal rukojmí, se vzdal bezpečnostním složkám. Rukojmí držel asi 24 hodin a vyhrožoval, že se s nimi vyhodí do povětří, pokud ho úřady nepropustí na svobodu. Muž už v minulosti dvakrát uprchl. Pětice rukojmích vyvázla bez zranění. 

Alket Rijai, odsouzený na doživotí za vraždu a loupež, se zabarikádoval ještě v sobotu v části věznice Malandrino v centrálním Řecku i se dvěma komplici a šesti rukojmími z řad dozorců. „Držel nůž a tvrdil, že má ruční granát s 200 gramy výbušniny,“ uvedl policejní zdroj.

Policisté následně věznici obklíčili a dlouhé hodiny vyjednávali s trestancem požadujícím přistavení auta k vězeňské bráně. Když to k ničemu nevedlo, vhodili na místo kouřové bomby, což umožnilo jednomu ze zadržovaných uprchnout. Vyjednávání pak bylo obnoveno a nakonec se trojice vězňů vzdala.

Rijai už nadělal velký rozruch svými útěky na svobodu v letech 2006 a 2009, které vypadaly jako vystřižené z dobrodružných filmů: Albánce pokaždé z přísně střežené káznice vysvobodili jeho komplicové za pomoci vrtulníků. Následně ho ale policisté vždy dopadli, naposledy ve spánku pár měsíců po útěku.