Na Zanzibaru polili útočníci kyselinou dvě Britky

Dáresalám – Na ostrově Zanzibar se dvě Britky, které tady pracují jako dobrovolnice, staly terčem útoku. Dva muži jedoucí na skútru na ně vylili kyselinu. Ženy skončily v nemocnici Dáresalámu. Mají poleptané obličeje, ruce i břicho. Policie po pachatelích pátrá.

Zdroj: ČTK Autor: CuboImages/Andrea Innocenti

Dva muži polili ve středu večer kyselinou britské turistky na ostrově Zanzibar. Žíravinu na ně vylili dva mladíci, kteří jeli na skútru. K útoku došlo včera v historickém centru Zanzibaru Stone Townu. 

Oběma Britkám je 18 let a přijely na Zanzibar pracovat jako dobrovolnice ve školství. K podobným útokům kyselinou tady došlo už v minulosti, poprvé ale byly jeho terčem cizinky. V listopadu tady poleptali kyselinou imáma. Zda měl nynější útok náboženský motiv, zatím není jasné. Policie nezná pachatele, stále po nich pátrá.

Policejní vyšetřovatel říká.: „Motiv útoku na 18leté dobrovolnice není dosud znám. Vyšetřování pokračuje, dokud zločince nedopadneme.“ Ženy jsou poleptané a záchranáři je převezli do nemocnice v Dáresalámu. Podle úřadů zranění naštěstí neohrožují jejich život.

Na ostrově vyznává většina lidí islám. Mimo turistická centra se cizincům doporučuje respektovat pravidla tohoto náboženství, především se dostatečně zahalovat. Podle zpravodaje BBC je nicméně většina obyvatel závislá právě na příjmech z turismu, i proto zdejší lidé rozhodně nejsou vůči cizincům nijak nepřátelští.