„Je to skvělý den pro ně a jejich rodiny,“ prohlásil Obama v Bílém domě. „Samozřejmě jsme velmi vděční za jejich bezpečný návrat,“ dodal.
Misionář Bae byl v KLDR odsouzen na 15 let za „pokus o svržení severokorejské vlády“, jak tvrdí KLDR. Baeův syn neskrýval nad zprávou o jeho propuštění nadšení. „To je úchvatné. Nemůžu být šťastnější,“ řekl.
Miller byl v polovině září odsouzen na šest let za to, že po příletu do Severní Koreje roztrhal své vízum a požádal o azyl. Podle soudu měl Miller v úmyslu nechat se zadržet a zažít na vlastní kůži život ve vězení, aby pak mohl podat zprávu o porušování lidských práv v KLDR.
Kenneth Bae
„Zhubnul jsem nejméně sedm kilogramů. Je pro mě velmi těžké zůstat teď v táboře. Žádám americkou vládu, aby se opravdu snažila a poslala sem někoho.“
Matthew Miller
„Americká vláda je známá tím, že má silnou politiku ochrany svých občanů. U mého případu jsem ale nezaznamenal žádnou změnu.“
Důvodem Fowleovy vazby bylo zřejmě to, že v hotelovém pokoji zapomněl bibli. Šíření křesťanství je v ateistické Severní Koreji považováno za zločin. USA v říjnu vyvracely spekulace, že Fowleovo propuštění bylo výsledkem výměnného obchodu. Pchjongjang tvrdil, že reagoval na opakované žádosti amerického prezidenta Baracka Obamy. Ministr zahraničí John Kerry v říjnu řekl, že USA jsou v kontaktu s rodinami zbylých dvou Američanů, a že jsou připraveny obnovit jednání o jaderném odzbrojení KLDR.

KLDR propustila další Američany
KLDR od šestistranných jednání o ukončení svého jaderného zbrojního programu, kterých se účastnily také Čína, Japonsko, Jižní Korea, Rusko a Spojené státy, jednostranně odstoupila v roce 2008.