Zpomalte, vyzývá řidiče polonahá gumová kráska

Ning-po (Čína) - Jak donutit bezohledné řidiče zpomalit, když nerespektují dopravní značky a semafory? Paní Ling Čchen z čínského Ning-po na to asi přišla – a ani ji to vlastně moc nestálo. Prostě v nejbližším sexshopu koupila nafukovací pannu, navlékla ji do sexy prádélka a postavila k silnici nedaleko svého domu.

Sedmašedesátiletá vynalézavá dáma měla už plné zuby šoférů, kteří kolem jejího domu profrčí přes semafory a nekoukají napravo nalevo. „Je to nebezpečné. A policii je to fuk,“ vysvětluje paní Ling. Řekla si, že by řidiči mohli zpomalit, kdyby u silnice zahlédli něco, co by stálo za kouknutí. A tak koupila nafukovací pannu, oblékla ji do červeného prádélka a přivázala na chodníku ke stromu u přechodu pro chodce.

Výsledek byl ohromující. Dokonce i policie potvrdila, že se v místě stalo méně dopravních nehod. Inspirovat se netradičním opatřením ale nehodlá. „Není to metoda, kterou bychom chtěli používat. Ale nemůžeme říct, že by to nefungovalo,“ říká místní policejní mluvčí.

/*json*/{"map":{"lat":29.901377129352,"lng":121.55548095703,"zoom":10,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/