Kasárny Hůrka v Pardubicích půjdou k zemi

Pardubice – Velkolepý projekt revitalizace bývalých kasáren Hůrka v Pardubicích definitivně zkrachoval. Developer, společnost EUBE, tam měl stavět 700 nových bytů, je ale v insolvenci, a tak z jeho plánů sešlo. Městu nezbývá nic jiného, než najít peníze na demolici zchátralých vojenských budov.

Starosta třetího obvodu města Vítězslav Štěpánek (ODS) informoval, že v areálu měly být postaveny nové byty, mateřská školka, centrum pro seniory a malé náměstí. Velkolepé plány developerské společnosti EUBE však zkrachovaly. Firma je v insolvenčním řízení. Zpracovatel projektu revitalizace kasáren a zastupitel Pardubic Milan Košař (Pardubáci) přiznává, že měl určité pochyby, zda je investor schopen takové záměry zrealizovat.

Po nevydařené spolupráci s EUBE si musí město vypít kalich hořkosti do dna. Chystá alespoň demolici chátrajících budov, na kterou však v rozpočtu nemá peníze. „Požádáme ministerstvo pro místní rozvoj o dotaci, chceme získat zhruba 12 milionů korun,“ uvedl náměstek pardubické primátorky Jindřich Tauber (ČSSD).

Video Reportáž Erika Knajfla
video

Reportáž Erika Knajfla

Vedení města doufá, že samotné pozemky by mohly být pro případné investory zajímavé. Podle některých zastupitelů města však budou pozemky lákat spíše spekulanty, nového developera radnice jen tak nenajde. Zájem o nové byty je totiž minimální.

Místo nových moderních bytů tak zatím v areálu bývalých kasáren zůstanou jen ruiny.