Herlíkovice se otevírají lyžařům, většinu vlekařů ale trápí obleva

Herlíkovice - Další lyžařská střediska zahajují sezonu. Ode dneška bude v provozu celý areál v Herlíkovicích. Pro lyžaře otevřou také některá menší lyžařská centra na Vsetínsku. Naopak ve středních Čechách a na Vysočině se kvůli oblevě nebude lyžovat ještě nejméně týden. Kvůli nízkým teplotám nemohou některé areály totiž ani uměle zasněžovat.

Zatímco v nížinách se usadila zima a mlha, na horách panuje teplo a slunce. Inverzní počasí ale nepřeje vlekařům. Kvůli vysokým teplotám nemůžou uměle zasněžovat a otevřená zimní střediska tak letos přibývají pomalu.

Slunečné počasí na horách vydrží

Všechny sjezdovky dnes otevírá zimní areál v Herlíkovích a taky některá lyžařská centra na Vsetínsku. Zavřené dál zůstávají lyžařské areály na Vysočině a středních Čechách. Minulý rok tam přitom sezonu začaly skoro o týden dřív. Šance, že se vleky během následujících dnů rozjedou, je přitom malá. Podle předpovědi se totiž moc neochladí ani v nadcházejícím týdnu a slunečné počasí by na horách mělo vydržet i o víkendu.

Teploty nad nulou navíc zvyšují riziko lavin. V Jeseníkách lavinové nebezpeční zachránáři včera snížili na nejnižší stupeň, měření potvrdila, že sníh je tam stabilní. Horská služba ale přesto lidi nabádá k opatrnosti. „Vůbec nedoporučujeme pohyb ve volném terénu,“ uvedl Jaroslav Tejnský, Horská služba Jeseníky. Pozor si lidé mají dát i na sjezdovkách.

Video Lyžařské areály otevírají, nadílka sněhu ale není valná
video

Lyžařské areály otevírají, nadílka sněhu ale není valná

Lyžařské areály otevírají, nadílka sněhu ale není valná

7, 14.12.13

Nové lyžařské trendy